Barokní vánoce s operou

Workshop věnovaný barokní hudbě pro děti a mládež — Vstup zdarma.

Sobota 28.12.2013 10:00 — Mozartův sál, Divadlo Reduta, Zelný trh 4, 602 00 Brno.

Umělci

Bartolomé Esteban Murillo (1617–1682) — Natividad

O workshopu

Hudební bonbónek — workshop věnovaný barokní hudbě pro děti a mládež — je součástí připravovaného uvedení opery Didone abbandonata slavného italského skladatele Domenica Sarriho (1679–1744).

Workshop seznámí účastníky nejen s příběhem královny Dido a trojského hrdiny Aenea, ale především s podobou opery v první polovině 18. století. Pro děti budou připraveny kopie jak dobových nástrojů, tak barokních kostýmů. Budou mít možnost si vyzkoušet gestiku užívanou v barokním divadle a zapojit se do zkoušky se zpěváky, kde se dozvědí více o interpretaci hudby v 18. století. Vzhledem k tomu, že se program bude konat uprostřed vánočních svátků, část bude věnována i tomu, jak se slavili Vánoce v 18. století.

Tato akce je zároveň malým dárkem dětem z brněnských dětských domovů a pěstounských rodin, které budou na workshop a k baroknímu vánočnímu stromu pozvány.

Akci připravila občanská sdružení Hudební lahůdky a Opera na cestách ve spolupráci s Národním divadlem Brno.

Zpět

Děkujeme

Workshop se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR a města Katowice.

Látky na kostýmy dodala firma Kolovrat, ČM s. r. o.

Vánoční strom věnoval obchod U Zlaté žáby.

Logo Statutárního města Brna Logo of Ministry of Culture Logo „KATOWICE. For a change.” Logo Národního divadla Brno Logo Opery na cestách Logo {oh!} Orkiestra Historyczna Logo Kolovratu, ČM s. r. o. Logo „U Zlaté žáby, s. r. o.“ Dorazová lišta cembal Víta Bébara