Pod italským sluncem

Virtuózní italská hudba v podání talentované mladé hráčky na zobcovou flétnu.

Neděle 31. srpna 18:00 — Velký sál (vstup z parku), Zámek Belcredi, Pohankova 8, 628 00 Brno-Líšeň.

Program

Giovanni Battista Fontana (cca. 1580 – 1630)Sonata terza
Arcangelo Corelli (1653 – 1713)Sonata C dur č. 3, op. 5
Adagio — Allegro — Allegro — Adagio
Giuseppe Sammartini (1695 – 1750)Sonata IV G dur
Andante — Allegro
Pietro Castrucci (1679 – 1752)Sonata III d moll
Adagio, Allegro, Adagio, Allegro
Nicola Matteis (cca. 1650 – po 1714) Diverse bizzare Sopra la Vecchia Sarabanda ò pur Ciaccona
Antonio Vivaldi (1678 – 1741)Concerto C dur (RV 443)
Largo
Arcangelo Corelli (1653 – 1713)Sonata F dur č. 4, op. 5
Adagio — Allegro — Adagio — Allegro
Antonio Vivaldi (1678 – 1741)Sonata IV G dur (RV 95)
Pastorale ad libitum — Allegro ma non presto

Michaela Koudelková

Michaela Koudelková se hře na zobcovou flétnu věnuje od pěti let. Je absolventkou Gymnázia v Boskovicích a Konzervatoře Brno. V současné době studuje hru na zobcovou flétnu na Akademii Muzycznej w Krakowie ve třídě Petera Holtslaga.

Je pravidelným účastníkem letních mistrovských hudebních kurzů, kde se zdokonaluje ve hře na zobcovou flétnu a také cembalo pod vedením předních českých a zahraničních lektorů (Eva Harmuthová, Jan Kvapil, Ashley Solomon, Roberto Bando, William Dongois, Monika Knoblochová a Erik Dippenaar). Absolvovala individuální hodiny u holandského lektora Thijse van Baarsela na Akademii staré hudby v Brně. V rámci krátkého studijního pobytu v Nizozemí se vzdělávala na Hogeschool voor de Kunsten Utrecht ve třídě Heika ter Sheggetta.

Michaela Koudelková se představila na hudebních festivalech u nás i v zahraničí (Hudební festival Znojmo, Hudební slavnosti, Janáčkův máj, Musica Holešov, Hudební lahůdky, Młoda Muzyka Dawna, Opera Nova w Bydgoszczy, Bach Tribute, Dni Bachowskie). Spolupracovala se soubory Musica Aeterna, Ensemble Opera Diversa, Moravský komorní orchestr, The Czech Ensemble Baroque, Orkiestra Barokowa AMuz w Krakowie, ensemble La Tempesta. Je spoluzakladatelkou komorního souboru Ensemble Musica Armonia.

Zúčastnila se úspěšně několika soutěží (1. místo v celostátním kole soutěže – Praha 2002, 2. místo a zvláštní cena nadace Českého hudebního fondu – soutěž Prague Junior Note 2006). Je trojnásobnou laureátkou interpretační soutěže v rámci Letní školy barokní hudby v Kelči a v Holešově. V roce 2011 se zúčastnila mezinárodní soutěže Pro Bohemia Ostrava, kde získala 1. místo, titul Laureáta a Absolutního vítěze. V roce 2012 získala 1. místo a celkové vítězství v oboru hra na zobcovou flétnu v celostátní soutěži konzervatoří. V roce 2014 zvítězila v přehrávkách o sólový výstup s ostravskou filharmonií.

Michaela Koudelková se věnuje především interpretaci staré hudby a hraje na kopie dobových nástrojů.

Monika Šujanová

Monika Šujanová absolvovala brněnskou konzervatoř v klavírní třídě Václava Šeffla, poté na katedře Hudební vědy – teorii a provozovací praxi staré hudby filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně obor cembalo (Shalev Ad-El) a zobcovou flétnu (Susanne Wagner). V roce 2004 dokončila magisterské studium na Janáčkově akademii múzických umění obor cembalo (doc. Barbara Maria Willi Ph.D).

Své vzdělání dále rozšiřovala na různých stážích (na Drážďanské Akademii staré hudby – John Toll a na Hochschule für Musik in Trossingen – Marieke Spaans, Junghae Lee, Lars Ulrik Mortensen, Alberto Rinaldi, Carsten Lorenz) a kurzech staré hudby u nás i v zahraničí.

Pravidelně se objevuje na koncertech jako sólový i komorní interpret barokní i současné tvorby (Filharmonie Brno, Ars Incognita, Musica da Camera, Barokní komorní soubor, Ensemble Opera Diversa, The Czech Ensemble Baroque aj.) Uvedla premiéry některých skladeb současných skladatelů (Jiří Bárta, Vojtěch Dlask ad. )

V současné době vyučuje soukromě a působí na konzervatoři v Brně jako vyučující hry na cembalo, komorní hry a korepetitorka ve třídě zobcových fléten.

Zpět

Děkujeme

Koncert se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Brna.

Děkujeme rodině Belcredi za poskytnutí prostoru ke konání koncertu.

Logo Ministerstva kultury Logo Statutárního města Brna Erb rodiny Belcredi