Souborový workshop renesanční a barokní hudby

Sobota 19. května 2018 10:00–12:00 & 13:00–15:00 — MusAcad, Kociánka 25b, 612 00 Brno-Sadová, Česká republika. — Marta Kratochvílová, vedení.

Pro studenty hudebních škol i nadšené neprofesionální hudebníky. — Rezervace nutná (e-mailem nebo na tel. +420 606 222 416).

Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby.

Marta Kratochvílová

Marta Kratochvílová studovala hru na flétnu na Konzervatoři v Pardubicích a poté na JAMU v Brně. V roce 2000 zahájila studium ve Francii na Conservatoire National de Région de Strasbourg, kde se specializovala na barokní a renesanční příčnou flétnu ve třídě J. F. Alizona a N. Hadden a na komorní hudbu ve třídách M. Gestera a P. Blanca. Zúčastnila se mistrovských kursů a stáží vedených významnými osobnostmi jako Paul McCreesh, Barthold Kuijken, Jan-Latham Koenig, Sir Neville Marriner. Ve Francii až do roku 2010 intenzivně působila jako hráčka na barokní a renesanční příčnou flétnu v souborech Le Parlement de Musique, Bohemia duo, se souborem NotaBene. V rámci renesančních workshopů (Ferrara, Mnichov, Stuttgart, Basilej) pravidelně účinkovala s Consortem renesančních fléten ze Strasbourgu.

V současnosti žije v ČR a pravidelně koncertuje po celé Evropě. Realizuje především komorní a sólové projekty s umělci jako Christophe Coin, Jan Čižmář, Karel Fleischlinger, Joel Frederiksen, Martin Jakubíček, Petr Kolař, Ján Krigovský, Marcin Świątkiewicz, Marc Vonau, Petr Wagner, či se soubory {oh!} Orkiestra Historyczna nebo Plaisirs de Musique, jehož je zakládající členkou. Je také vedoucí consortu renesančních příčných fléten Tourdion.

Jako pedagožka s dlouholetými zkušenostmi bývá zvána k prezentacím a masterclass po celé Evropě a zároveň vyučuje soukromě hru a dobovou interpretaci na barokní a renesanční traverso.

MusAcad

Kociánka 25b, 612 00 Brno-Sadová, Česká republika. — Autobusová zastávka Myslivecký stadion. (Dopravní spojení na akci) (Dopravní spojení z akce)

Foto Pohled ze zastávky „Myslivecký stadion“:
MusAcad (vlevo)   —   Restaurace Hubertus (vpravo)

MusAcad je projektem zastřešující vzdělávací aktivity spolku Hudební lahůdky. Vychází ze zkušeností z našich před­chozích work­shopových aktivit, pořádání četných kursů a masterclass.

MusAcad není škola v pravém slova smyslu, může být kdykoliv a kdekoliv – hlavní náplní je poskytovat koordinaci mezi učiteli a žáky a administrativní a logistické zázemí i odborné know-how k samotné realizaci výuky. Jde tedy v zásadě o virtuální projekt, přeci však má své sídlo (Brno, Kociánka 25b), ve kterém svým studentům a učitelům nabízí prostory k výuce, ke zkoušení, k realizaci komorních koncertů, použití a zapůjčení nástrojů a notových materiálů, konzultaci odborné literatury.

Foto Koncert 22.01.2017 — Filip Hrubý, Anežka Levová.

Děkujeme

Hudební lahůdky, z. s. uskutečňují své projekty za finanční podpory statutárního města Brna.

Logo Statutárního města Brna