Michael Posch (AT) — Zobcová flétna

Michael Posch se narodil v Klagenfurtu. Flétnu studoval na Korutanské státní konzervatoři v Klagenfurtu (diplom s vyznamenáním), na Akademii hudby a múzických umění ve Vídni (H. M. Kneihs) a na Hudební Akademii v Trossingenu (K. Boeke). Byl účasten mistrovských kursů specializovaných na středověkou a ranní barokovou hudbu u lektorů jako Frans Brüggen, Walter van Hauwe a Pedro Memelsdorff.

Michael Posch účinkoval v téměř všech zemích Evropy a Středního Východu, v Maroku, Spojených Arabských Emirátech, Iránu, Kanadě a Taiwanu. Nahrál víc než 60 CD a objevil se taky v rozhlasu a televizi, sólově a taky s ansámbly staré hudby jako Oni Wytars, Accentus Austria, Clemencic Consort, Concentus Musicus Wien (N. Harnoncourt). Věnuje se soudobé flétnové literatuře ve spolupráci s Österreichische Kammersymphoniker. V roce 1991 založil Ensemble UNICORN, který se specializuje na světskou hudbu z období 1250–1550. Se svým ansámblem získal několik ocenění za vydaná CD (v prodeji je celkem 20 titulů) a ve světové premiéře nahrál mj. hudbu z turínského kodexu, Oswalda von Wolkensteina a rakouských minnesängerů. Od roku 2014 je hudebním vedoucím a  hráčem ve Vídeňském divadlu Globe Wien, které se zaměřuje na uvádění Shakespearových her.

Michael Posch vyučuje na mistrovských kursech zobcovou flétnu a starou hudbu, například na Vyšším Institutu pro Západní Hudbu v Damašku, na Královské Konzervatoři v Ammánu, Královské konzervatoři v Bruselu, Čajkovského Konzervatoři v Moskvě, Musikum Salzburg, Islandské Akademii Umění (Reykjavík), Fórum Staré Hudby ve Varšavě, ESMAE Porto, Conservatorio di Bari, a je zván jako hostující profesor na Mistrovská studia Středověké hudby na Fontys Conservatorium Tilburg (Nizozemsko). Od roku 1995 je zván za člena porot národních a mezinárodních soutěží pro zobcovou flétnu a starou hudbu, zrovna tak jako do hodnotících komisí ke zkouškám, například na HEM-CSMG v Ženevě. Od roku 1995 vyučuje zobcovou flétnu a Starou hudbu na Vídeňské Univerzitě Hudby a Umění (MUK); od roku 1998 je vedoucím oddělení Staré Hudby a od roku 2014 dekanem Hudební Fakulty. Je spoluautorem monografie Einführung in die mittelalterliche Musik (Úvod do středověké hudby).

Vyučovací jazyky: DE, EN.

www.unicorn-ensemble.at