Foto.
250 Kč / 150 Kč / 90 Kč

Plaisirs de la Campagne

Program, který okouzlí svým pastorálním a veselým charakterem s notnou dávkou improvizace, evokuje atmosféru francouzského venkova, četná venkovská potěšení a zazní také zpěv slavíka.

Pátek 1. října 2021 19:00 — Kaple sv. Alžběty, klášter sester alžbětinek, Kamenná 36, 639 00 Brno, Česká republika. (Bezbariérový přístup)

Charitativní koncert: Výtěžek z koncertu bude věnován na činnost Hospice sv. Alžběty.

Program

Jacques-Christophe Naudot (1690 – 1762) Plaisirs de la Campagne:
 • Chant d’oiseaux.   Lentement.
 • Musette.   Gracieusement.
 • Bruit de chasse.
 • Menuet en Rondeau.
 • Contredanse.
 • La d’Hastrel.   Gracieusement.
Leopold I. (1640 – 1705) Gavotte G dur
Francesco Geminiani (1687 – 1762) Airs   (A Treatise of Good Taste in the Art of Musick, 1749)
 • Auld Bob Morrice.   Affetuoso.
 • Sleepy Body.   Allegro moderato.
 • Lady Ann Bothwell’s Lament.   Affetuoso. Allegro.
Jean Jacques Hotteterre (1674 – 1763) Pourquoi doux Rossignol dans ce sombre séjour
Leopold I. (1640 – 1705) Chaconne G dur
Antonio Bertali (1605 – 1669) Ciaconna

Marta Kratochvílová

Foto: Marta Kratochvílová.

Marta Kratochvílová studovala hru na příčnou flétnu na Konzervatoři v Pardubicích a poté na JAMU v Brně. Následně absolvovala studium ve Francii na Conservatoire National de Région de Strasbourg, kde se specializovala na barokní a renesanční příčnou flétnu ve třídě Jean François Alizona a Nancy Hadden a na komorní hudbu ve třídách Martina Gestera a Patricka Blanca. Zúčastnila se mistrovských kursů a stáží vedených významnými osobnostmi jako Paul McCreesh, Barthold Kuijken, Jan-Latham Koenig, Sir Neville Marriner. Ve Francii působila v souborech Le Parlement de Musique, Le Masque, Bohemia duo, či se souborem NotaBene. V rámci renesančních workshopů (Ferrara, Mnichov, Stuttgart, Basilej) pravidelně účinkovala s Consortem renesančních fléten ze Strasbourgu.

Foto: Marian Friedl.

Pravidelně koncertuje po celé Evropě především v komorních projektech se svými uměleckými partnery, mezi kterými jsou umělci jako Christophe Coin, Jan Čižmář, Karel Fleischlinger, Joel Frederiksen, Marc Hervieux, Martin Jakubíček, Petr Kolař, Ján Krigovský, Martyna Pastuszka, Emmanuel Soulhat, Marcin Świątkiewicz, Marc Vonau, či se soubory {oh!} Orkiestra Historyczna nebo Plaisirs de Musique, jehož je zakládající členkou. Je také vedoucí consortu renesančních příčných fléten Tourdion.

Jako pedagožka s dlouholetými zkušenostmi bývá zvána k prezentacím a masterclass po celé Evropě a zároveň vyučuje soukromě hru a dobovou interpretaci na barokní a renesanční traverso.

Marian Friedl

Marian Friedl, hudebník, etnomuzikolog, pedagog, je členem několika hudebních projektů různého zaměření, v nichž zpívá, hraje na kontrabas, lidové flétny, dudy, klarinet, malý cimbál a další nástroje. Účinkuje na více než dvou desítkách CD, často s předními interprety české či zahraniční scény. V roce 2014 nahrál například album NOCZ and Iva Bittová (Hevhetia), v roce 2016 Divé Husy s Jitkou Šuranskou a Martinem Krajíčkem (nominováno na hudební cenu Anděl 2016) či v tomtéž roce album Mateřština s Jiřím Slavíkem (Anděl 2016 v kategorii world music). Svou osobní vizi moravské world music vtělil do autorského projektu Beránci a vlci, jehož stejnojmenné album získalo ocenění Anděl 2017 v kategorii folk. V roce 2019 mu vyšla sólová deska Beskydská Odysea (Indies Scope), neofolklorní projekt Píseň ZEMĚ (Animal Music), jako sideman účinkuje také na albech norsko-české formace NOCZ and Choir (Hevhetia) či projektu Slovak Dances skladatele a dirigenta Petra Breinera (Naxos).


Děkujeme

Koncert se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Brna.

Logo Ministerstva kultury Logo Statutárního města Brna Plaisirs de Musique