Kastanětový workshop

Pro zájemce o hru na kastaněty a španělskou hudbu obecně.

Čtvrtek 2. prosince 2021 od 17:00 do 20:00 — MusAcad, Kociánka 25b, 612 00 Brno-Sadová, Česká republika.  (Akce na Facebook) — Autobusová zastávka Myslivecký stadion. (Dopravní spojení na akci) (Dopravní spojení z akce)

Workshop se koná ve spolupráci s Plaisirs de Musique, z.s.

Foto.
Kastanětový workshop 11. 7. 2021:  Jana Franková, Amálie Bébarová, Markéta Bébarová, Vít Bébar, Jana Vášová.

O workshopu

Lektorka představí podle úrovně účastníků základy i pokročilé techniky hry na tento nástroj. Na místě bude k zapůjčení několik párů kastanět, ale vítáni jsou účastníci zejména s vlastními nástroji. Výuka bude probíhat v angličtině.

Přihláška

Účast pouze po registraci e-mailem na kurs@hudebnilahudky.cz (uveďte prosím své zkušenosti) a zpětném potvrzení ze strany organizátorů. Cena dohodou v závislosti na počtu účastníků.

Beatriz Lafont Murcia

Foto.
Beatriz Lafont Murcia.

Beatriz Lafont pochází z Valencie, kde studovala hru na kytaru a zpěv na Conservatorio Profesional de Música a Conservatorio Superior de Música Joaquín Rodrigo. Během studia získala třetí cenu na mezinárodní soutěži V Certamen de Guitarra „Luys Milán“ (L’Olleria), cenu pro nejlepšího valencijského umělce a cenu publika.

Za podpory stipendia Instituto Valenciano de la Música se přesunula do Nizozemí, kde studovala bakalářský i magisterský program ve zpěvu staré hudby na Koninklijk Conservatorium v Haagu se zaměřením na raně barokní italskou hudbu a vlastní doprovod na theorbu. Zpěv studovala u Rity Dams, Michaela Chance, Jill Feldman a Petera Kooije, hru na theorbu u Mika Fentrosse a Joachima Helda. Navštěvovala také mistrovské kursy renomovaných hudebníků jakými jsou kupříkladu Robert Expert, Marta Almajano, Cristina Miatello, Evelyn Tubb, Lambert Climent, Stephen van Dyck, Johannette Zomer, Fred Jacobs a Margreet Honig.

Vystupovala napříč Evropou s ansámbly jako La Romanina, Harmonia del Parnàs, La Sfera Armoniosa, Musica Poetica, La Academia de los Nocturnos, Le Jardin Secret, Collegium Musicum Den Haag a Música Temprana na různých festivalech jako jsou Festival de Música Antigua de Peñiscola, Festival de Música Antiga: Música, Història i Art (Valencia), Fringe Festival Oude Muziek (Utrecht), Festival Classique (Haag), Festiwal Twórczosci Religijnej (Żory), Dag Oude Muziek (Bilzen), Edizione Pievi & Castelli in Musica (Itálie), Hudební lahůdky (Brno) a Kasteelconcerten (Nizozemí). Pravidelně vystupuje v rádiu a nahrává CD s četnými ansámbly.

Historický i klasický zpěv vyučuje soukromě, ale také na různých institucích jako Conservatori de Música Isaac Albéniz (Girona). Od roku 2014 vyučuje na Mezinárodní letní škole staré hudby ve Valticích.


Děkujeme

Logo Statutárního města Brna Plaisirs de Musique